W roku szkolnym 2021-2022 uczniowie klas I – III Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Chełmie brali udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to program poświęcony tematyce ekologicznej organizowany przez markę Kubuś.
Celem programu jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat.
Uczniowie wzięli udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyli się troszczyć o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii, dowiedzieli się, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznali korzyści płynące z ruchu.

Najmłodsi uczniowie poprzez naukę i zabawę mogli poznawać świat przyrody, rozwijać kreatywność i samodzielne myślenie.