Rok szkolny 1992/93
· 13 II 1992 powołanie CHTE, prezes p. Hanna Janda
· III, IV konkursy na stanowisko dyrektora i nauczycieli
· V spotkanie rodziców i dyrektora, p. H. Jandy z rodzicami
· VI, VII, VIII prace adaptacyjne budynku
· 1 IX 1992 pierwszy dzień nauki, uczniów 58; oddziały: Ia, Ib, II a, III, IV, Va, Vb, VI a, VI b, VII a, VII b, VIII a, VIII
Grono pedagogiczne:
H. Janda-dyr. D. Cieślik-z-ca dyr. B. Pliszka-j. polski
|
B. Kliś-Cydejko- j. angielski H. Palka-historia K. Jarosińska-Gajdko- geografia E. Nowakowska-w-f |
L. Cichosz-w-f K. Czernii- religia W.Derlak- biologia M. Pomiankiewicz-nauczanie początkowe |
K. Nafalska- nauczanie początkowe B. Kargol- nauczanie początkowe D. Kuchta- nauczanie początkowe |
· 23 IX 92 inauguracja ,,Wioska indiańska”
· 21 11 92 wyjazd do W-wy, do teatru Buffo na spektakl,, Metro”
· 6 XII 92 Mikołajki
· 22 XII 92 spotkanie wigilijne
· I 93 „Biała Szkoła ‘’Bielawa-Góry Sowie
· V 93 „Zielona Szkoła”- Jezioro Białe( małe dzieci)
· VI 93 „Zielona Szkoła”’ –Francja (klasy starsze)
Rok szkolny 1993/94
Grono pedagogiczne:
H. Janda-dyr. J. Samonek-z-ca dyr. B. Pliszka- j.polski M. Kołodziejczyk-j.polski K. Pawlak-j.polski K. Brach-j.angielski
|
D. Tomczyk-j.angielski E. Zakrzewska- j.angielski L. Jędruszczak-j. niemiecki J. Radej- j.francuski H. Palka-historia K. Jarosińska-Gajdko-geografia J. Tarnowska-matematyka L. Strawa-matematyka
|
G. Kowalczyk-matematyka A. Tuźnik-fizyka J. Malicka-plastyka Ł. Wnukowski-muzyka L. Cichosz-w-f E. Nowakowska-w-f M. Wójcik-technika M. Kawecki-informatyka
|
K. Czernii-religia E. Piątek- naucz. początkowe M. Pomiankiewicz – naucz. początkowe K. Nafalska - nauczanie początkowe B. Kargol- naucz. początkowe E. Samulak- naucz. początkowe M. Sobipan- biblioteka |
- 1 IX 93 utworzono dwie klasy liceum
- 23 IX inauguracja ,,Witajcie w naszej bajce’’
- XI rajd pieszy nauczycieli
- XII Mikołajki, wigilie klasowe
- I 94 Biała Szkoła w Ochotnicy ( Tatry Słowackie), 2 tyg.
- III Pierwszy Dzień Wiosny; wybory do Sejmiku Szkolnego; rajd rowerowy
27-28 III Dęblin, Czarnolas, Puławy, Kazimierz
- IV rajd pieszy( Roztocze); rajd rowerowy( Chełm, Sielec, Drynczów, Natalin, Pobołowice, Chełm)
- 23-27 V Zielone Szkoły, kl. I- Grabniak, IIa, IIb -Susiec, III, IV- Góry Świętokrzyskie,V, VI, VII, VIII -J. Białe
- VI 94 rajd pieszy po Roztoczu
- VI 94 wycieczka szkolna do Hiszpanii (p. Brach, p. Palka, p. Jędruszczak)
Rok szkolny 1994/95
· grono j.w., dołączyli: A. Krzywińska-j. niemiecki, L. Mazurek-j. francuski, A.Wawryniuk-geografia,
E. Iwaniec- Cieślik-historia, WOS, U. Otręba-matematyka, I. Buczak.
· Dyrektorem został J. Samonek, z-ca- G. Kowalczyk ( 230 uczniów, 32 nauczycieli)
· 30 IX Inauguracja ,,Jesteśmy dziećmi świata’’
· 11 XI Święto Niepodległości
· 30 XI Andrzejki
· 24 XII wigilie klasowe
· 29 V, 3 VI 95 „Zielone szkoły” klasy I- Roztocze, Kazimierz, Pojezierze Łęczyńsko- Włodawskie, Tatry odwiedzili uczniowie klas starszych: VII- I, II liceum
Rok szkolny 1995/96
- 6 X inauguracja pt. ,,Sympozjum naukowców, badaczy i poszukiwaczy prawdy’’
- 14 X bal półmetkowy licealistów
- 27 XI debaty szkolne- program edukacyjny szkół średnich fundacji im. Stefana Batorego
- XII szkolne jasełka
- II 96 Walentynki
- III 96 Wiosenne to i owo( I Dzień Wiosny)
- VI ,,Zielone Szkoły’’: Ia, II a -Krasnobród, IIb-Susiec, III i IV-Szlak Orlich Gniazd,
IV b, VI a, VII b- Wybrzeże Gdańskie, VII a i VIII a- Austria i Niemcy, Ib – Kraków, III-spływ kajakowy Bugiem
- VII tygodniowy kamping po Grecji-klasy licealne, kl. II-VII- obóz sportowy Włodawa, IIb, IIIb, IV b,V
- obóz letni w Krasnobrodzie.
Rok szkolny 1996/97
- grono j.w., dołączyli: Dorota Mandzińska, Jarosław Kapeluszny, Jarosław Rajewski, Ewa Boćwińska, Maria
Jaśkowska, Zygmunt Stefańczyk-fizyka, I. Kitowski-biologia, Andrzej Matuszewski-muzyka,
Beata Wójcik-j.francuski, z-ca dyr. zostaje Beata Pliszka
- 30 IX96 podpisanie współpracy między dyrektorami Szkół Społecznych w Chełmie i Prywatnego: Liceum Rolniczego
w Planigneau (Francja) - 18 X inauguracja ,, Igrzyska Olimpijskie’
- XI ukazanie się pierwszej gazetki szkolnej p.n. Społeczniak
- XII wigilie klasowe
- III debaty szkolne
- V pierwsza matura w Społeczniaku
- 30 V-6 VI ,,Zielone Szkoły’’: IV-VIII Zakopane, II i III Pieniny, I- Krasnobród
- V pierwsze zawody matematyczne Matmiś
Rok szkolny 1997/98
- 1 IX 97 szkoła liczy 160 uczniów, w tym 14 oddziałów i 37 nauczycieli; rozpoczął działalność sklepik szkolny
- 6 X inauguracja roku szkolnego pt.,, Marsjańskie spotkania 6 stopnia’’
- 27,28 XI wieczór andrzejkowy
- 6 XII Mikołajki
- 18 XII Jasełka i spotkania wigilijne
- I 98 konkurs matematyczny p.n. ,, Kapitan Łamigłowa’’
- 23 III-8 IV Pierwszy Dzień Wiosny p.n. ,,Świąteczny jarmark’’
- V 98 egzamin dojrzałości-10 abiturientów
Dzień Rodziny
- VI 98 ,,Zielone Szkoły’’- Krasnobród, Jezioro Białe
Rok szkolny 1998/99
- 1 IX 98 160 uczniów, 32 nauczycieli
- IX klasy licealne na wycieczce do południowej Francji, w wyniku wygranego konkursu ogólnopolskiego
- 13 XI 98 inauguracja p.n. ,, Wehikuł czasu’’
- 22 XII 98 Jasełka, spotkania wigilijne
- 16 I 99 studniówka
- I-IV konkursy szkolne,, Kapitan Łamigłowa’’, ,,Mini Lista Przebojów’’
- 21 III Pierwszy Dzień Wiosny ,,Nasze Zwierzęta’’, mecze i konkursy uczniowie kontra nauczyciele
- 29 V-2 VI ,,Zielone Szkoły’’: kl. 0, I, II- Krasnobród, kl. III, IV, VI, VI Ia, b- Pieniny, kl. licealne-Pieniny
- 25 VI 99 zakończenie roku szkolnego
Rok szkolny 1999/2000
- 1 IX utworzenie Pierwszego Społecznego Gimnazjum, z-ca dyr. zostaje M. Kosmowska, kontynuacja
pozostałych stopni kształcenia - 1-3 X biwak w Krasnobrodzie- I kl. L.O.
- 18 X inauguracja ,, W poszukiwaniu wysp nieznanych’’
- 11 XI Święto Niepodległości
- 30 XI Katarzynki i Andrzejki
- XII Jasełka i wigilie klasowe
- I 2000 bale kanałowe
- 21 I Święto Naszych Dziadków
- I studniówka
- II-IV konkursy: matematyczne, sportowe
- 12-16 VII „Zielone Szkoły’’: kl. 0, I- Zwierzyniec, kl. II, III, IV, V, VI- Bieszczady, kl. gimnazjalne i licealne-Karpacz,
Rok szkolny 2000/2001
- 1 IX cztery poziomy nauczania: kl. 0, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum; uczniowie-160, 32 nauczycieli
- 13 X ,,Korzenie Europy’’- temat inauguracji
- XI Historia Regionalna Solidarności-wyróżnienie dla uczniów gimnazjum
Andrzejki
- XII Jasełka i wigilie szkolne
- I 2001 bale karnawałowe p.n. ,, W świetle fantazji’’
- II- IV konkursy: ( matematyczny, ortograficzny, sportowe
- I 2001 studniówka ,,W raju’’
- V matura 2001(rocznik 1982)
- VI ,,Zielone Szkoły’’- Pieniny( III L.O. ), I i II L.O.- Krasnobród, szkoła
Podstawowa- Lwów, Bieszczady
Rok szkolny 2001/2002
- Rok przełomowy, po 2 latach batalii Urząd Miasta podjął decyzję o przeprowadzce szkoły podstawowej
z ul. Wojsławickiej 8 B na ulicę I Pułku Szwoleżerów 17 B
- IV 2002 ,,Zielona Szkoła’’: kl. I SP- IV L.O.- Karpacz, Praga, w tym samym czasie pozostali uczniowie i pracownicy administracyjni
dokonali przeprowadzki. - 19 X 2001 Inauguracja roku szkolnego na wesoło p.n. ,, Akademia Filmowa’’
- 13 X 2001 pielgrzymka młodzieży maturalnej do Częstochowy
- 15 II 2002r Debata publiczna klas licealnych pt. ,, Walka z terroryzmem wymaga ograniczenia praw obywatelskich’’.
- Pierwszy test kompetencji gimnazjum. Nasi uczniowie uzyskali najlepszy wynik w mieście i powiecie oraz jeden z najwyższych w województwie lubelskim ( 73 % poprawnych odpowiedzi)
Rok szkolny 2002/2003
- 1 IX Inauguracja roku szkolnego na wesoło nie odbyła się z powodu remontu sali
widowiskowej w CHDK-u
- X, XI zwiedzamy najciekawsze zabytki Chełmszczyzny
- 3 I 2003 wycieczka do W-wy ( Teatr Narodowy i Muzeum Sztuki Współczesnej)
- 20-24 I ,,Biała Szkoła’’- Suche k/Zakopanego
- 23 IV-25 IV ,,Zielona Szkoła”- Krasnobród, Kraków, Wieliczka, Wiśnia
- IV test kompetencji w gimnazjum( najlepsze wyniki w mieście i regionie. Dobra
passa trwa do dziś!!!
- 23 V Majówka archeologiczna ,,Chochlik’’
- VI z okazji Dnia Dziecka zorganizowano Dzień Sportu
- 20 VI 2003 Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Rok szkolny 2003/2004
- 1 IX rozpoczyna się rok szkolny z ostatnią klasą licealną
- 10 X inauguracja ,,Pokolenia’’
- I 2004 uczeń M. Kwiatkowski zakwalifikował się do finału wojewódzkiego z j. angielskiego
- II Walentynki
gazetka szkolna zmieniła nazwę na ,,Okazjonalnik’’
- IV-VI ,,Adopcja Podziemi’’- udział i wyróżnienie dla uczniów kl. III i VI w ogólnopolskim programie edukacyjnym
- IV wyjazd do W-wy (Muzeum WP, Muzeum Narodowe, Teatr Ateneum)
- V ,,Zielona Szkoła’’- Pisz i okolice, kl. III SP- III G
- IV-VI najlepsze wyniki testów dla klas VI i III gimnazjum
Rok szkolny 2004/2005
- XI Andrzejki
- Trzecia nagroda uczennic III kl. gimnazjum w ogólnopolskim konkursie ,,Lekcja z Polityką’’( Olga Czubak,
Beata Dudek, Aleksandra Kaszowska)
- I uczennica A. Kaszowska laureatką konkursu krasomówczego
- III Pierwszy Dzień Wiosny-kulinaria zielone
- V M. Gaik uczennica kl. II gimnazjum w konkursie ogólnopolskim organizowanym przez IPN została finalistką
(9 miejsce)
- I-VI konkursy plastyczne-ogólnopolskie; Matmiś, Polmiś, Ekomiś
- V/VI ,,Zielone Szkoły’’- kl. III-V- Krynica, VI i gimnazjum-Rimini, Włochy
Rok szkolny 2005/2006
- 7 X ,,Nasz głos w sprawie…ojczyzna’’- inauguracja roku szkolnego na wesoło
- 8 XI wyjazd do W-wy- Teatr Narodowy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Sztuki Współczesnej
- 9 I-15 I 2006 ,, Biała Szkoła’’- Suche k/ Zakopanego
- 4 IV 2006 test kompetencji po klasie VI, ,, Społeczniak’’ nie ma sobie równych, śr. 34,13
- 21-26 V ,, Zielona Szkoła’’- Karkonosze, Karpacz, Skalne miasto(Czechy)
- VI najlepsze wyniki testów kompetencji gimnazjum, nie tylko w mieście, ale i pierwsza 10 w województwie
Rok szkolny 2006/2007
- IX wyjazd na pokazy fizyczne UMCS i wycieczka do Czarnolasu
- 13 X ,, Pokolenia’’- inauguracja roku szkolnego na wesoło
- 9-14 I 2007 ,,Biała Szkoła’’
- 18-19 I Warszawa( muzeum Archeologiczne, Sejm, Senat, Teatr Ateneum)
- IV Marta Grosman, ucz. kl VI ( n-l M. Kosmowska) zakwalifikowała się do ścisłego finału ogólnopolskiego konkursu
p.n. ,, Słowo daję’’ Rafał Hejna, Emanuel Hołub-laureaci przedmiotowego konkursu z j. polskiego
(n-l M. Kosmowska)
- 11-15 VI ,,Zielona Szkoła’’- Kraków, Międzybrodzie Bialskie, Bochnia
- VI I znowu najlepsi; średnia testu gimnazjalnego 78,4 pkt.
Rok szkolny 2007/2008
- IX dyrektorem szkoły została Marzena Fabjan
- 17 X ,, Książki, które czytaliśmy: w poszukiwaniu dobra’’
- 29-30 W-wa (Teatr Roma-,,Koty”, Zamek Królewski, Muzeum Sportu)
- 9-14 ,, Biała Szkoła’’
- II Walentynki
- III Wielkanocny Tydzień Zdrowia
- V ,,Smaki Europy’’- projekt dotyczący Unii Europejskiej
- 2 VI-6 VI ,,Zielona Szkoła’’- Toruń i Trójmiasto
Rok szkolny 2008/2009
- IX dyrektorem zostaje p. Bożena Świszcz
- X ,,A to Polska właśnie’’- inauguracja roku szkolnego na wesoło
- I ,, Biała Szkoła’’
- I-VI laureaci kl. I-III w ogólnopolskich konkursach plastycznych
- IV I Szkolny Przegląd Miniatur Teatralnych
- V/ VI ,,Zielona Szkoła’’- Mazury, Druskienniki (Litwa)
Rok szkolny 2009/2010
- 1 IX początek roku szkolnego
- 22 IX Integracyjny turniej sportowy ,,Bawimy się razem’’
- 16 X ,,Moc baśni’’- inauguracja roku szkolnego na wesoło
- 30 X „Halloween”
- 23 XI-4 XII ,,Góra grosza’’-akcja charytatywna
- 30 XI „Andrzejki”
- 9 I 2010 , ,Biała Szkoła’’
- 29 I wśród najlepszych sportowców Chełma i powiatu znalazł się uczeń PSSP Przemysław Łoś
- 11 II Zabawa karnawałowa
- 14 II Walentynki
- 23 III „Pierwszy Dzień Wiosny”
- 23 IV II Szkolny Przegląd Miniatur Teatralnych
- 24 V międzyszkolny konkurs ortograficzny „Złota stalówka” laureatami zostali Maciej Ciukaj i Dawid Kasperski
- 6 VI ,,Zielona Szkoła’’- Wrocław, Lewin Kłodzki, Miasteczko Skalne
- 7 VI „Dzień szkoły bez przemocy”
- 8 VI Festyn Integracyjny „Kocham Cię Polsko”
- IX- VI akcje charytatywne: pomoc dla Chełmskiego Ośrodka Wsparcia Caritas, góra nakrętek dla Stasia Blicharza,
wsparcie dla Chełmskiego Domu Dziecka
Rok szkolny 2010/2011
- 8 X ,, Z uśmiechem przez świat’’-inauguracja roku szkolnego
- 28 X „Dzień Bezpieczeństwa”
- XI wycieczka do Warszawy( Muzeum Wojska Polskiego, Teatr Buffo, Łazienki)
- 21 XI „Dzień Tolerancji i Życzliwości”
- 22 XII „Boże Narodzenie w świecie” i „Jasełka bożonarodzeniowe”
- 6 I „Święto Trzech Króli po francusku”
- I ,,Biała Szkoła’’
- XI-III akcje charytatywne: Góra grosza, misja humanitarna dla Polaków na Ukrainie
- 21 III „Pierwszy Dzień Wiosny”
- 24, 25 III wycieczka klas I-III do Teatru Lalki i Aktora im. Andersena w Lublinie na przedstawienie "Jaś i Małgosia"
- 24, 25 III wycieczka do W-wy( Muzeum Archeologiczne, Teatr Narodowy- ,,Wiele hałasu o nic’’, Muzeum Sportu)
- 7 IV "Słowa, barwy, dźwięki" koncert dla rodziców
- 28 VI III Szkolny Przegląd Miniatury Teatralne"
- 19 V III Międzyszkolny konkurs na gazetkę jednodniówkę „Chełm – moja mała Ojczyzna” laureatka Karolina Lipczuk
- V Uczennica kl. VI - Katarzyna Hawryluk została laureatką ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego MIX
- 6 VI "Dzień szkoły bez przemocy"
- IX- VI akcje charytatywne: pomoc dla Chełmskiego Ośrodka Wsparcia Caritas, góra nakrętek dla Stasia Blicharza,
wsparcie dla Domu Dziecka
- uczennica Katarzyna Hawryluk zostaje laureatką dwóch konkursów polonistycznego i przyrodniczego,
organizowanych dla uczniów szkół podstawowych województwa przez Kuratorium Oświaty w Lublinie
Rok szkolny 2011/2012
- 7 X inauguracja 2011r. ,,W kręgu X Muzy’’
- XI wycieczka do Warszawy (Wilanów, film ,,Bitwa Warszawska 1920’’, Centrum Nauki Kopernik)
- I ,,Biała Szkoła’’
- III wycieczka do W-wy ( Muzeum Techniki, Teatr Buffo, Zamek Królewski)
- 19 V „Dzień dobrych uczynków”
- VI „Europejski Dzień dziecka”
Rok szkolny 2012/2013
- VI, VII, VIII remont szkoły, przeprowadzka do budynku przy Hrubieszowskiej 102/2
- IX wycieczki plenerowe klas młodszych pod hasłem „Barwy lasu”
- XI wycieczka do Warszawy, w programie zwiedzanie studia TVP, spektakl
teatralny pt. „Deszczowa piosenka”, zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego
lekcja sztuki w Muzeum Narodowym
Inauguracja roku szkolnego pt. „Rodzina jest OK”
- XII Wiktoria Biernacka laureatką Międzynarodowego konkursu Plastycznego
im. Josepha von Eichendorffa (klasa pierwsza)
- I – IV Laureaci konkursów plastycznych: Magda Dobek, Wiktor Wójcicki,
Kamila Sionkowska, Emilia Lenart, Karina Mroczkowska
- V Miniatury teatralne
- V/VI Zielone szkoły: Wielokulturowe Podlasie i Trojanów
- VI Testy kompetencji po klasie szóstej 30 pkt./40, najlepszy wynik w mieście,
równie dobre w testach gimnazjalnych
Rok szkolny 2013/2014
- IX uczestnictwo w Lubelskim Festiwalu Nauki
- X Inauguracja roku szkolnego „Miłość niejedno ma imię”
- XI Dzień Niepodległości 11 Listopada
Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej
- XI/XII udział w akcji „Góra Grosza”
laureaci konkursów przedmiotowych: Przemek Szostak – geografia, Katarzyna Hawryluk – język polski, język niemiecki, Michał Kozar – matematyka, fizyka
- I Biała szkoła - Suche k/Zakopanego
Pierwszy Wielki Koncert Charytatywno-Dziękczynny „Nasze serca dla innych”
- III – IV „Moje miasto bez elektrośmieci” – udział w ogólnopolskim programie Edukacyjnym
- V Miniatury teatralne
- VI Egzamin gimnazjalny wyniki: język polski 92%, historia i wos 80%, matematyka 93%,
przedmioty przyrodnicze 90%, język angielski podstawowy 99%, rozszerzony – 95%,
język niemiecki, na obu poziomach 100%
Damian Skorupa – I miejsce w konkursie „Kolory wolności” organizowanym przez Kancelarię Sejmu RP
Zielone szkoły: Warszawa, Polańczyk (Bieszczady)
Zdobycie certyfikatu w Konkursie Ogólnopolskim: „Bezpieczna szkoła – bezpieczny uczeń”
Rok szkolny 2014/2015
- IX udział w Lubelskim Festiwalu Nauki
- X Inauguracja roku szkolnego „Od marzeń wszystko się zaczyna”
- XI Dzień Niepodległości – uroczysta akademia
Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia
- XII udział w akcji „Góra Grosza”
Jasełka i wigilie klasowe
- I Suche k/Zakopanego – Biała szkoła
- II Walentynki
- III Dzień Kobiet, Dzień Świętego Patryka
- IV Śniadanie po angielsku „Full Monty”
- V Miniatury teatralne
Martyna Mika laureatką konkursu kuratoryjnego z języka polskiego, Szymon Pawłowski z historii
- VI Zielone szkoły: Kazimierz Dolny, Karkonosze, Praga
Rok szkolny 2015/2016
- IX Lubelski Festiwal Nauki
- X Inauguracja roku szkolnego „Wszystkie dzieci nasze są”
„Trick or treat” – cukierek albo psikus, udział w akcji charytatywnej
- XI wycieczka do Warszawy: Teatr Roma – „Mamma Mia”, Wytwórnia Filmów Fabularnych, Żelazowa Wola
11 listopada – Dzień Niepodległości
- XII Mikołajki, Jasełka, Wigilie klasowe
- I Biała szkoła – Suche k/ Zakopanego
- III konkursy kuratoryjne: Emilia Lenart – laureatka, Dominika Grabik – finalistka, Wiktor Wójcicki – finalista
konkursu ortograficznego, Marcin Słupczyński – finalista konkursu języka angielskiego
- IV Szkolny konkurs „Mm talent”
- V Święto Konstytucji 3 Maja – akademia
„Ludzie z pasją” – cykliczne spotkania z ludźmi o wyjątkowych talentach – p. Norbert Kowalczuk
wolontariat szkolny w III PółmaratonieChełmskim
- VI Miniatury teatralne
Zielona szkoła – Roztocze
Uzyskanie Honorowego Certyfikatu Jakości Lubelskiego Forum Twórczych Placówek Oświatowych
Finaliści II Powiatowego Konkursu wiedzy o Chełmie: szkoła podstawowa – Zuzanna Szostak, gimnazjum: Natalia Królikowska
Finalistą XIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej został Marcin Słupczyński
Rok szkolny 2016/2017
- IX udział w akcji „Bezpieczna zebra” pod kierunkiem funkcjonariuszy policji
wizyta w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
Narodowe czytanie Sienkiewicza
Lubelski Festiwal Nauki
Europejski Tydzień Kodowania – wizyta edukatorów z Grupy Edukacja 3.0
- X Inauguracja roku szkolnego „Ku pokrzepieniu serc”
rozpoczęcie cyklicznych zajęć dodatkowych z Robotyki LEGO Education® WeDo.
- XI Spotkanie autorskie z autorką książek dla dzieci p. Justyną Bednarek (klasy młodsze)
Dzień tostowo-koktajlowy, Dzień Pluszowego Misia
Udział w zbiórce nowych maskotek
Andrzejki
Święto Dziękczynienia
Dyplom Przyjaciela Dziecka przyznawany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci dla naszej szkoły
za działalność charytatywną na rzecz potrzebujących
- XII spotkanie integracyjne „Mikołaj i jego moc” w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chełmie
mikołajki w szkole
rodzinne warsztaty „Anielski świat”
„Dzień z życia” zajęcia profilaktyczne nt. uzależnień od komputera i sieci internetowej – p. Piotr Czarnecki pedagog z Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej
śniadanie koktajlowo-galaretkowe
udział w akcji „Góra Grosza”
wigilie klasowe, jasełka i wspólne kolędowanie z rodzicami
- I Kolędnicy z klasy IV, Święto Trzech Króli po francusku (klasa druga)
zimowy kulig (klasa II gimnazjum)
pomoc dla podopiecznych schroniska w Chełmie – Samorząd Uczniowski
Biała szkoła – Suche k/Zakopanego
ferie w szkole
bal karnawałowy (klasy młodsze)
- II zajęcia profilaktyczne „Bezpieczeństwo w cyberświecie” - p. Agnieszka Koszuk-Janicka
z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie
walentynki, dyskoteka Walentynkowa (klasy starsze)
zajęcia nt. roli autorytetu nauczyciela - wizyta p. Zofii Kędzierawskiej
Dzień babci i dziadka (klasy młodsze)
eksperymenty w klasie 0
Dzień gofrowy
- III Dzień Kobiet , Saint Patrick’s Day
Walentynkowy Koncert „Kocham Cię życie”
Wycieczka do Warszawy – zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, gmachu Sejmu RP,
obejrzenie sztuki teatralnej „Zemsta” w Teatrze Wielkim (klasy starsze)
brązowy krążek dla Michała Janusia na międzynarodowym turnieju w judo juniorów młodszych
świąteczne stroiki i wiosenny ogródek (klasa druga)
wyróżnienia dla Gabrysi Galek, Marceliny Troć, Mateusza Grzelika, Martyny Pawelec i Emilii Lenart
w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2017
egzamin gimnazjalny
wielkanocne rodzinne warsztaty plastyczne
- IV Dzień Otwarty w naszej szkole
Wycieczka do Warszawy – Centrum Nauki Kopernik (klasy młodsze)
Spotkanie z p. Peterem Gladwinem, autorem książki „Powstać z popiołów”
- V Akademia 3 Maja
udział w akcji edukacyjnej „Bezpieczeństwo na drodze” - wizyta Gamusia
Dzień gofrowy
Test Umiejętności Trzecioklasisty
udział w programie „Moje miasto bez elektrośmieci” – ekodrużyna z klasy trzeciej
zajęcia otwarte dla przyszłych uczniów klasy 0
Miniatury teatralne
Happy Mother’s Day w klasach młodszych
- VI Dzień dziecka
Organizacja strefy kibica podczas IV. Chełmskiego Półmaratonu
Zajęcia otwarte dla przyszłych uczniów klasy I
udział w akcji „Poducha dla malucha”
wizyta klasy 3 u stomatologa p. Alicji Dyszewskiej-Wojewody w przychodni NZOZ „LEK-DENT” w Chełmie
I miejsce wśród uczniów klas trzecich dla Kacpra Siry w Konkursie Matematycznym „Puchacz Piotr”
konkursy kuratoryjne: Emilia Lenart – laureatka z języka francuskiego i języka angielskiego, Michał Galek – finalista z języka angielskiego
Zielona szkoła w Grecji – Riwiera Olimpijska, Saloniki, góra Olimp, bizantyjskie klasztory oraz Belgrad
konkursy: nagroda dla Martyny Pawelec z klasy V w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Słoneczna zakładka – widok z mojego okna”, nagroda dla Zofii Lenart w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Wesołego Alleluja”, I miejsce dla Elilii Lenart i Marcina Słupczyńskiego w finale II Powiatowego konkursu języka angielskiego ENGLISH? EASY!