,,Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska’’

Józef Piłsudski

Tuż przed 104 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę obchodziliśmy Święto Niepodległości w naszej szkole. Szkolny projekt obchodów zakładał realizację aktywnych lekcji historii, na których uczniowie zaprezentowali przygotowane przez siebie pokazy multimedialne i komiksy poświęcone drodze Polaków do niepodległości ,rozwiązywali zagadki, rebusy i szyfrogramy historyczne nawiązujące do chlubnych kart z historii Polski. Uczniowie obejrzeli  filmy dokumentalne ukazujące trudy walki o niepodległość w powstaniach narodowych i I wojnie światowej. Lekcje wzbogacone  zostały także o prezentacje  historii pieśni popularnych związanych z hasłami wolności i niepodległości  na przestrzeni dziejów Polski wraz ze wspólnym śpiewaniem.